Zespół z WGIK w finale konkursu o Nagrodę Siemensa i Politechniki Warszawskiej!

Kapituła Konkursu o Nagrodę Siemensa i Politechniki Warszawskiej, po rekomendacji Zespołu Oceniającego, do finałowego etapu Demo Day zakwalifikowała 5 zespołów, w tym jeden zespół z naszego Wydziału. Zespół prowadzący badania nad zjawiskiem telemetrii pomiędzy technologiami Internetu Rzeczy (IoT) i Modelowaniem informacji o obiekcie budowlanym (BIM) tworzą: dr inż. Andrzej Borkowski, inż. Jakub Brożyna (student II stopnia kierunku GP) oraz inż. Julia Lesiuk (studentka II stopnia kierunku GP).

Nagrodzone zostaną projekty wykorzystujące rozwiązania z obszaru Przemysłu 4.0, takie jak big data, sztuczna inteligencja czy internet rzeczy. Co równie ważne, mają pomagać przedsiębiorstwom, by ich działalność była bardziej przyjazna dla środowiska. Hasło konkursu brzmi: „Zrównoważony przemysł dzięki transformacji cyfrowej i zielonym technologiom”.

Finaliści będą mogli przedstawić swoje projekty podczas Demo Day. Zwycięzców wyłoni Kapituła Konkursu złożona z przedstawicieli świata nauki i biznesu, którzy wezmą pod uwagę prezentację pomysłów, a także ich potencjał wdrożeniowy.

Demo Day odbędzie się 4 września 2024 r. w Politechnice Warszawskiej w gmachu przy ul. Rektorskiej 4.

Pula nagród w konkursie wynosi 45 000 zł. Zwycięski zespół otrzyma 20 000 zł, laureaci drugiego miejsca – 15 000 zł, a trzeciego – 10 000 zł.

Serdecznie gratulujemy zespołowi przejścia do ścisłego finału, w którym wyłonieni zostaną laureaci Konkursu.