Dr inż. Małgorzata Stańczuk-Gałwiaczek - adiunkt
pok 312
tel: 22 234 75 89
e-mail: malgorzata.stanczuk@pw.edu.pl
Absolwentka Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej.
W 2012 r. ukończyła z wynikiem celującym studia na kierunku Geodezja i Kartografia o specjalności Kataster i Gospodarka Nieruchomościami, uzyskując stopień magistra inżyniera geodety.
W latach 2010-2013 wykonywała prace kameralne oraz terenowe związane z realizacją inwestycji budowlanych, sporządzaniem dokumentacji do celów prawnych oraz modernizacją ewidencji gruntów i budynków w prywatnych firmach geodezyjnych.
W 2013 r. została zatrudniona jako asystent w Zakładzie Katastru i Gospodarki Nieruchomościami na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej.
W 2019 r. uzyskała tytuł doktora nauk technicznych i została zatrudniona na stanowisku adiunkta.
Tytuł obronionej rozprawy doktorskiej: "Propozycja metodyki prac scaleniowych w zakresie gospodarowania zasobami wodnymi na obszarach wiejskich". Autor 22 publikacji naukowych. Jest członkiem Stowarzyszenia Geodetów Polskich i Towarzystwa Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Zainteresowania naukowe: geodezja urządzeniowo-rolna, gospodarka nieruchomościami, kataster nieruchomości, rozwój obszarów wiejskich.
Realizowana tematyka badawcza:
- Integracja prac scaleniowych z pracami z zakresu gospodarowania zasobami wodnymi w Polsce.
- Realizacja prac scaleniowych w świetle szeroko pojętych koncepcji rozwoju obszarów wiejskich.
- Scalenia gruntów na potrzeby realizacji inwestycji liniowych.
- Propozycja kategoryzacji obiektów liniowych pod względem ich uciążliwości w kontekście oddziaływania na strukturę przestrzenną gruntów i stanu władania.
- Ocena efektywności prac scaleniowych.
- Analiza struktury przestrzennej obszarów wiejskich w kontekście możliwość wdrożenia koncepcji Smart Villages na wybranym przykładzie.
- Ocena niezgodności danych katastralnych ze specyfikacją pojęciowego modelu danych ewidencji gruntów i budynków.
- Ocena jakości danych katastralnych dotyczących numerycznego opisu granic działek ewidencyjnych oraz ich wpływu na procedury związane z rozporządzaniem i posiadaniem nieruchomości.