Dr inż. Tomasz Budzyński – adiunkt
pok 312
tel: 22 234 75 89
e-mail: tomasz.budzynski@pw.edu.pl
Jest pasjonatem nieruchomości.
Przygodę z nimi rozpoczął na rynku nieruchomości, pracując jako pośrednik w obrocie nieruchomościami. Zainteresowania naukowe od początku dotyczyły wyceny nieruchomości w szczególności określania wartości katastralnej nieruchomości z wykorzystaniem metod statystycznych i sztucznej inteligencji, stąd rozprawa doktorska obroniona na Wydziale Geodezji i Kartografii PW w 2005 r. była zatytułowana „Poszukiwanie efektywnej metody określania wartości katastralnej nieruchomości”, której promotorem był prof. dr hab. inż. W. Wilkowski.
Z czasem rozszerzał pole zainteresowań o zagadnienia związane opracowaniami kartograficznymi dotyczącymi wartości oraz cen nieruchomości, publikując artykuły naukowe i występując na konferencjach naukowych. Ponadto zaczął zajmować się problematyką zarządzania nieruchomościami od strony naukowej, dydaktycznej jak i praktycznej. Był kierownikiem B+R w projekcie NCBIR „Prace badawczo-rozwojowe nad narzędziem wspierającym zarządzanie nieruchomościami wielolokalowymi” realizowanym przez pracowników Zakładu Katastru i Gospodarki Nieruchomościami we współpracy z firmą zajmującą się zarządzaniem nieruchomościami. Od 2012 r. jest kierownikiem Studiów Podyplomowych Zarządzaniem Nieruchomościami prowadzonych na Wydziale Geodezji i Kartografii PW.
Aktywność naukowa powiązana jest z działalnością dydaktyczną.
Prowadzi zajęcia na studiach dziennych oraz studiach podyplomowych z przedmiotów z zakresu wyceny nieruchomości, zarządzania nieruchomościami i tematów pokrewnych – statystyki i ekonometrii oraz gospodarki mieszkaniowej.
Pracę na Politechnice Warszawskiej łączy z byciem reaktorem w czasopiśmie naukowo-technicznym Przegląd Geodezyjny w którym od wielu lat prowadzę rubrykę Nieruchomości.
Zainteresowania naukowe dotyczą:
- zastosowania metod statystycznych i sztucznej inteligencji dla potrzeb wyceny nieruchomości w tym analizy rynku nieruchomości,
- rozwijania systemów informacji o wartościach nieruchomości,
- gospodarki nieruchomościami mieszkaniowymi w tym w szczególności metod i procesów z zakresu geodezji i analiz przestrzennych mających na celu podniesienie efektywności procesu inwestycyjnego oraz zarządzania nieruchomościami.