Cele i rezultaty
Głównym celem zadania jest podniesienie kompetencji przez uczestników projektu uczestniczących w edukacji na poziomie wyższym, tj. studentów ostatnich czterech semestrów studiów stacjonarnych inżynierskich kierunku studiów Geodezja i Kartografia (GiK), Gospodarka Przestrzenna (GP) oraz Geoinformatyka (GI) w okresie od 01.03.2018 do 31.12.2020 roku na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej (WGiK).
W ramach projektu realizowane będą certyfikowane szkolenia prowadzące do uzyskania kwalifikacji, dodatkowe zadania praktyczne dla studentów realizowane w formie projektowej, w tym w ramach zespołów projektowych oraz dodatkowe zajęcia realizowane wspólnie z pracodawcami. Rozwój kompetencji związany z uzyskanymi umiejętnościami oraz potwierdzenie tych umiejętności w formie międzynarodowego certyfikatu zwiększa szanse zatrudnienia na rynku pracy. Cel główny zadania jest zgodny z celem szczegółowym POWER - podniesienie kompetencji osób uczestniczących w edukacji na poziomie wyższym, odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa. Poszerzenie wiedzy oraz podniesienie własnych kompetencji studentów przyczyni się m.in. do szybszego znalezienia przez nich zatrudnienia. Wyniki realizacji przedsięwzięcia przyczynią się również do realizacji celu strategii Europa 2020.
Zakres przedmiotowy zadania jest bezpośrednio związany z efektami kształcenia na prowadzonych przez WGiK kierunkach studiów i zapewnia ich praktyczne wykorzystanie w późniejszej pracy. Trwałość tego zadania będzie mieć długofalowe skutki dla kariery studenta. WGiK deklaruje utrzymanie dokumentacji projektu przez okres wymagany w funduszach UE, a koszty z tego wynikające pokryje z własnych środków po zakończeniu projektu. WGiK deklaruje, że część działań (szkolenia i certyfikacja ECDL CAD, EPP GIS, zajęcia praktyczne) realizowanych w projekcie będzie realizowane w okresie minimum 2 lat po zakończeniu projektu, bez wsparcia środków europejskich.
Wskaźniki rezultatu:
1. Liczba osób, które podniosły kompetencje w ramach działań uczelni wspartych z EFS - 252 osób
2. Odsetek absolwentów uczelni objętych wsparciem w projekcie, którzy kontynuowali kształcenie lub podjęli zatrudnienie w ciągu 6 m-cy od zakończenia kształcenia - 40%
3. Liczba osób, które uzyskają certyfikat umiejętności (kwalifikacje) - 202 osoby
4. Liczba osób, które uzyskają zaświadczenia ukończenia zajęć praktycznych - 252 osoby