Znak Zakładu Kartografii

Model bazy danych a model wiedzy

Modele baz danych czyli zbiory zasad, według których dane są definiowane, organizowane, przetwarzane i aktualizowane, zasad właściwych wybranemu systemowi zarządzania bazą danych, podobnie jak modele wiedzy pozostają elementami zewnętrznymi w stosunku do modeli systemów informatycznych i są od nich całkowicie niezależne.

Źródło: Andrzej Głażewski, 2006, Modele rzeczywistości geograficznej a modele danych przestrzennych

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Aug 25 2019 01:08:56
Module start 'content'
Timing: Aug 25 2019 01:08:56
Module end 'content'
Warning: eZSiteAccess::saNameByLanguage Aug 25 2019 01:08:56
Tried to find siteaccess based on 'pol-PL' but 'pol' is not a valid RelatedSiteAccessList[]
Warning: eZTemplate Aug 25 2019 01:08:56
Operator 'cookie_warning' is not registered
Notice: PHP: E_NOTICE Aug 25 2019 01:08:56
Only variables should be assigned by reference in /www/gik/www/extension/wrap_operator/autoloads/WrapOperator.php on line 130
Warning: eZTemplate:ezimage Aug 25 2019 01:08:56
Image 'baner_dzial_65.jpg' does not exist in any design
Warning: eZTemplate:ezimage Aug 25 2019 01:08:56
Tried files: design/zk/images/baner_dzial_65.jpg, design/pwmain2016/images/baner_dzial_65.jpg, extension/oplightbox2/design/ezflow/images/baner_dzial_65.jpg, extension/ezflow/design/ezflow/images/baner_dzial_65.jpg, extension/eztags/design/ezwebin/images/baner_dzial_65.jpg, extension/ezautosave/design/ezwebin/images/baner_dzial_65.jpg, extension/ezwebin/design/ezwebin/images/baner_dzial_65.jpg, design/base/images/baner_dzial_65.jpg, extension/ezmultiupload/design/standard/images/baner_dzial_65.jpg, extension/ezjscore/design/standard/images/baner_dzial_65.jpg, extension/ezodf/design/standard/images/baner_dzial_65.jpg, extension/bcgooglesitemaps/design/standard/images/baner_dzial_65.jpg, extension/eztags/design/standard/images/baner_dzial_65.jpg, extension/ezautosave/design/standard/images/baner_dzial_65.jpg, extension/ezgmaplocation/design/standard/images/baner_dzial_65.jpg, extension/ezflow/design/standard/images/baner_dzial_65.jpg, extension/ezie/design/standard/images/baner_dzial_65.jpg, extension/ezoe/design/standard/images/baner_dzial_65.jpg, extension/ezwt/design/standard/images/baner_dzial_65.jpg, design/standard/images/baner_dzial_65.jpg
Notice: PHP: E_NOTICE Aug 25 2019 01:08:56
Only variables should be assigned by reference in /www/gik/www/extension/wrap_operator/autoloads/WrapOperator.php on line 79
Debug: page data Aug 25 2019 01:08:56
65
Timing: Aug 25 2019 01:08:56
Script end

Main resources:

Total runtime0.0532 sec
Peak memory usage4,096.0000 KB
Database Queries19

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Module start 'content' 0.01030.0017 971.5859232.3516
Module end 'content' 0.01200.0411 1,203.9375520.7500
Script end 0.0531  1,724.6875 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.00224.1869290.0001
Check MTime0.00112.0623290.0000
Mysql Total
Database connection0.00366.798910.0036
Mysqli_queries0.025748.4128190.0014
Looping result0.00050.9879170.0000
Template Total0.042279.320.0211
Template load0.00081.503120.0004
Template processing0.041477.801120.0207
Template load and register function0.00000.054710.0000
Override
Cache load0.00050.940360.0001
General
dbfile0.00214.0281260.0001
String conversion0.00000.005410.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Time used to render debug report: 0.0002 secs