Znak Zakładu Kartografii

Model bazy danych a model wiedzy

Modele baz danych czyli zbiory zasad, według których dane są definiowane, organizowane, przetwarzane i aktualizowane, zasad właściwych wybranemu systemowi zarządzania bazą danych, podobnie jak modele wiedzy pozostają elementami zewnętrznymi w stosunku do modeli systemów informatycznych i są od nich całkowicie niezależne.

Źródło: Andrzej Głażewski, 2006, Modele rzeczywistości geograficznej a modele danych przestrzennych

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Dec 16 2018 15:46:39
Module start 'content'
Timing: Dec 16 2018 15:46:39
Module end 'content'
Warning: eZSiteAccess::saNameByLanguage Dec 16 2018 15:46:39
Tried to find siteaccess based on 'pol-PL' but 'pol' is not a valid RelatedSiteAccessList[]
Warning: eZTemplate Dec 16 2018 15:46:39
Operator 'cookie_warning' is not registered
Strict: PHP: E_STRICT Dec 16 2018 15:46:39
Only variables should be assigned by reference in /www/gik/www/extension/wrap_operator/autoloads/WrapOperator.php on line 130
Warning: eZTemplate:ezimage Dec 16 2018 15:46:39
Image 'baner_dzial_65.jpg' does not exist in any design
Warning: eZTemplate:ezimage Dec 16 2018 15:46:39
Tried files: design/zk/images/baner_dzial_65.jpg, design/pwmain2016/images/baner_dzial_65.jpg, extension/oplightbox2/design/ezflow/images/baner_dzial_65.jpg, extension/ezflow/design/ezflow/images/baner_dzial_65.jpg, extension/eztags/design/ezwebin/images/baner_dzial_65.jpg, extension/ezautosave/design/ezwebin/images/baner_dzial_65.jpg, extension/ezwebin/design/ezwebin/images/baner_dzial_65.jpg, design/base/images/baner_dzial_65.jpg, extension/ezmultiupload/design/standard/images/baner_dzial_65.jpg, extension/ezjscore/design/standard/images/baner_dzial_65.jpg, extension/ezodf/design/standard/images/baner_dzial_65.jpg, extension/bcgooglesitemaps/design/standard/images/baner_dzial_65.jpg, extension/eztags/design/standard/images/baner_dzial_65.jpg, extension/ezautosave/design/standard/images/baner_dzial_65.jpg, extension/ezstarrating/design/standard/images/baner_dzial_65.jpg, extension/ezgmaplocation/design/standard/images/baner_dzial_65.jpg, extension/ezflow/design/standard/images/baner_dzial_65.jpg, extension/ezie/design/standard/images/baner_dzial_65.jpg, extension/ezoe/design/standard/images/baner_dzial_65.jpg, extension/ezwt/design/standard/images/baner_dzial_65.jpg, design/standard/images/baner_dzial_65.jpg
Strict: PHP: E_STRICT Dec 16 2018 15:46:39
Only variables should be assigned by reference in /www/gik/www/extension/wrap_operator/autoloads/WrapOperator.php on line 79
Debug: page data Dec 16 2018 15:46:39
65
Timing: Dec 16 2018 15:46:40
Script end

Main resources:

Total runtime0.1420 sec
Peak memory usage15,616.0000 KB
Database Queries19

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Module start 'content' 0.03660.0178 4,657.85942,642.9375
Module end 'content' 0.05440.0876 7,300.79695,282.2656
Script end 0.1420  12,583.0625 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.00795.5283290.0003
Check MTime0.00090.6262290.0000
Mysql Total
Database connection0.00281.970510.0028
Mysqli_queries0.027119.0570190.0014
Looping result0.00030.2175170.0000
Template Total0.092965.420.0465
Template load0.00624.333120.0031
Template processing0.086761.069320.0434
Template load and register function0.00030.213210.0003
Override
Cache load0.00271.921060.0005
General
dbfile0.00110.7973260.0000
String conversion0.00000.004910.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Time used to render debug report: 0.0002 secs