Znak Zakładu Kartografii

Model bazy danych a model wiedzy

Modele baz danych czyli zbiory zasad, według których dane są definiowane, organizowane, przetwarzane i aktualizowane, zasad właściwych wybranemu systemowi zarządzania bazą danych, podobnie jak modele wiedzy pozostają elementami zewnętrznymi w stosunku do modeli systemów informatycznych i są od nich całkowicie niezależne.

Źródło: Andrzej Głażewski, 2006, Modele rzeczywistości geograficznej a modele danych przestrzennych

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Feb 17 2019 01:59:45
Module start 'content'
Timing: Feb 17 2019 01:59:45
Module end 'content'
Warning: eZSiteAccess::saNameByLanguage Feb 17 2019 01:59:45
Tried to find siteaccess based on 'pol-PL' but 'pol' is not a valid RelatedSiteAccessList[]
Warning: eZTemplate Feb 17 2019 01:59:45
Operator 'cookie_warning' is not registered
Notice: PHP: E_NOTICE Feb 17 2019 01:59:45
Only variables should be assigned by reference in /www/gik/www/extension/wrap_operator/autoloads/WrapOperator.php on line 130
Warning: eZTemplate:ezimage Feb 17 2019 01:59:45
Image 'baner_dzial_65.jpg' does not exist in any design
Warning: eZTemplate:ezimage Feb 17 2019 01:59:45
Tried files: design/zk/images/baner_dzial_65.jpg, design/pwmain2016/images/baner_dzial_65.jpg, extension/oplightbox2/design/ezflow/images/baner_dzial_65.jpg, extension/ezflow/design/ezflow/images/baner_dzial_65.jpg, extension/eztags/design/ezwebin/images/baner_dzial_65.jpg, extension/ezautosave/design/ezwebin/images/baner_dzial_65.jpg, extension/ezwebin/design/ezwebin/images/baner_dzial_65.jpg, design/base/images/baner_dzial_65.jpg, extension/ezmultiupload/design/standard/images/baner_dzial_65.jpg, extension/ezjscore/design/standard/images/baner_dzial_65.jpg, extension/ezodf/design/standard/images/baner_dzial_65.jpg, extension/bcgooglesitemaps/design/standard/images/baner_dzial_65.jpg, extension/eztags/design/standard/images/baner_dzial_65.jpg, extension/ezautosave/design/standard/images/baner_dzial_65.jpg, extension/ezgmaplocation/design/standard/images/baner_dzial_65.jpg, extension/ezflow/design/standard/images/baner_dzial_65.jpg, extension/ezie/design/standard/images/baner_dzial_65.jpg, extension/ezoe/design/standard/images/baner_dzial_65.jpg, extension/ezwt/design/standard/images/baner_dzial_65.jpg, design/standard/images/baner_dzial_65.jpg
Notice: PHP: E_NOTICE Feb 17 2019 01:59:45
Only variables should be assigned by reference in /www/gik/www/extension/wrap_operator/autoloads/WrapOperator.php on line 79
Debug: page data Feb 17 2019 01:59:45
65
Timing: Feb 17 2019 01:59:45
Script end

Main resources:

Total runtime0.0566 sec
Peak memory usage4,096.0000 KB
Database Queries19

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Module start 'content' 0.01100.0010 971.4141232.3516
Module end 'content' 0.01200.0446 1,203.7656520.7500
Script end 0.0566  1,724.5156 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.00112.0304290.0000
Check MTime0.00050.9085290.0000
Mysql Total
Database connection0.00539.293310.0053
Mysqli_queries0.036764.8462190.0019
Looping result0.00050.8142170.0000
Template Total0.045179.620.0225
Template load0.00040.692120.0002
Template processing0.044778.892020.0223
Template load and register function0.00000.028210.0000
Override
Cache load0.00030.474060.0000
General
dbfile0.00122.1441260.0000
String conversion0.00000.005110.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Time used to render debug report: 0.0001 secs