Znak Zakładu Kartografii

Model bazy danych a model wiedzy

Modele baz danych czyli zbiory zasad, według których dane są definiowane, organizowane, przetwarzane i aktualizowane, zasad właściwych wybranemu systemowi zarządzania bazą danych, podobnie jak modele wiedzy pozostają elementami zewnętrznymi w stosunku do modeli systemów informatycznych i są od nich całkowicie niezależne.

Źródło: Andrzej Głażewski, 2006, Modele rzeczywistości geograficznej a modele danych przestrzennych

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Oct 14 2019 16:06:03
Module start 'content'
Timing: Oct 14 2019 16:06:03
Module end 'content'
Warning: eZTemplate Oct 14 2019 16:06:03
Operator 'cookie_warning' is not registered
Timing: Oct 14 2019 16:06:03
Script end

Main resources:

Total runtime0.0099 sec
Peak memory usage2,048.0000 KB
Database Queries1

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Module start 'content' 0.00750.0011 971.5859232.3516
Module end 'content' 0.00860.0012 1,203.9375111.5469
Script end 0.0098  1,315.4844 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.00099.2370230.0000
Check MTime0.00044.3019230.0000
Mysql Total
Database connection0.002626.507510.0026
Mysqli_queries0.001514.940710.0015
Looping result0.00000.101510.0000
Template Total0.001817.720.0009
Template load0.00044.239120.0002
Template processing0.001313.442320.0007
Override
Cache load0.00032.697220.0001
General
dbfile0.00021.6362120.0000
String conversion0.00000.019310.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Time used to render debug report: 0.0001 secs